Światowe Dni Młodzieży w parafiach


13686787_1223527180998846_6143524223810980909_n

sdm 2016sdm 2016a

23.07.2016 r. członkowie Stowarzyszenia zorganizowali grę terenową „Z mapą przez Osiek” dla przebywających w osieckiej parafii Słowaków. Goście mieli okazję zapoznać się z historią Osieka, a także zobaczyć najważniejsze obiekty miejscowości.

W sobotnie przedpołudnie wszyscy zebrali się w punkcie startowym – w Izbie Regionalnej Doliny Karpia. Tutaj otrzymali mapkę, kartę gry oraz przydzielono im dodatkowe zadanie – naukę na pamięć wylosowanego wierszyka, oczywiście w języku polskim.

Po zwiedzeniu Izby Regionalnej udali się do Starego Kościoła. W czasie wędrówki zobaczyli także kopiec grunwaldzki, Molo, kapliczkę św. Tekli, OSiR. W każdym punkcie czekało na nich do wykonania zadanie: test wiedzy o Osieku, łowienie rybek, rozpoznawanie ziół, strzał do tarczy oraz śmieszne zadania sportowe. Uczestnicy gry poznali także osieckie legendy, historię osieckiego karpia oraz obiektów sakralnych, nie zabrakło też ciekawostek z czasów II wojny światowej, np. lądowania amerykańskiej fortecy B-17.

Podsumowanie gry odbyło się w sali OSP. Każda grupa zaprezentowała recytację wierszyków. Oj, były one pomysłowe! Po podliczeniu punktów zwycięzcy zostali nagrodzeni pamiątkowymi dyplomami oraz upominkami ufundowanymi przez Bibliotekę Publiczną i firmę AKSAM.

Słoneczna pogoda nie ułatwiała zawodnikom zwiedzania Osieka. Mimo że zmęczenie dawało się we znaki, wszyscy uczestnicy dotarli do mety. Na pewno na długo zapamiętają tę grę terenową!